Dwie dłonie i dobre chęci


To właściwie wszystko, co posiadaliśmy, tworząc Orkiestrę Łęczeszyce. Zespół zawiązaliśmy pod koniec marca 2022 r. Szybko okazało się, że łączy nas zapał, energia i tęsknota za muzykowaniem na żywo. Graliśmy w większości na instrumentach prywatnych, zaś brakujące sztuki udostępniały nam zaprzyjaźnione orkiestry dęte z okolicy.

Jak w kalejdoskopie


Apetyt rośnie w miarę jedzenia. A że głód już na starcie był wielki... nasze orkiestrowe plany nabrały piorunującego tempa! Gmina Belsk Duży zapewniła nam salę prób i finansowe wsparcie na start, które w połączeniu ze środkami od firm i ludzi dobrej woli pozwoliły na spełnienie naszych marzeń - zakup perkusji, tuby, puzonu, klarnetu, dwóch trąbek, pulpitów i mnóstwa niezbędnych akcesoriów. A to wszystko w niespełna 4 miesiące...

Zawsze do przodu!


Nie zatrzymujemy się nawet na chwilę. Obecny skład Orkiestry Łęczeszyce to 28 osób, a wciąż zgłaszają się kolejni chętni! Prowadzimy otwarty nabór do zespołu, zapewniamy lekcje gry na instrumencie dętym, przyjmujemy także aktywnych muzyków. Pozyskujemy też kolejne środki finansowe, niezbędne do rozbudowy naszego instrumentarium. Dzieje się!

Najlepsze przed nami!


Z każdym kolejnym występem rośnie nasza motywacja do ciężkiej pracy. Obecnie ćwiczymy dwa razy w tygodniu podczas prób całościowych i sekcyjnych, zaś dla chętnych prowadzimy doszkalające zajęcia indywidualne. Wszystko po to, by godnie reprezentować Gminę Belsk Duży i Powiat Grójecki, a naszym słuchaczom przynosić nieustanną radość!

Czarodzieje emocji


Nadrzędnym celem naszej pracy jest wywołanie niepowtarzalnych emocji, które pozostaną w Was na dłużej. Repertuar opieramy na znanych utworach i porywających aranżacjach. Zapraszamy do współpracy lokalnych artystów - wokalistów, tancerzy, twórcze osobowości, aby wspólnymi siłami tworzyć możliwość oderwania się od szarej rzeczywistości. Choć na chwilę.